Bajkowy Świat

Tydzień “Marcowa pogoda”

Kolejny tydzień za nami 🙂

Tym razem naszym tematem przewodnim była “Marcowa pogoda”.

Nasze przedszkolaki każdego dnia miały ćwiczenia oddechowe, logopedyczne, grafomotoryczne, ruchowe, graficzne, dydaktyczne, ćwiczenia dużej i małej motoryki, ćwiczenia pamięci oraz różnego rodzaju zajęcia artystyczne i  zabawy orientacyjno porządkowe. Oprócz tego poznały wiersze, opowiadania i piosenkę w tym temacie 🙂

Fotorelacja przedstawia część z tych zajęć 🙂
Są np zdjęcia przedstawiające zajęcia artystyczne, podczas których dzieci wykonały garnki techniką mieszaną. Ćwiczenia grafomotoryczne oraz ruchowe, których tematem przewodnim była kałuża. Ćwiczenia oddechowe podczas zabawy z parasolem i kroplami oraz z chmurami. Zabawa dydaktyczna podczas, której dzieci uczyły się dopasowywać do pogody odpowiednie ubrania. Ćwiczenia graficzne w czasie, których po śladzie rysowały krople. Piękna praca plastyczna “słońce i deszcz” którą dzieci wyklejały.
Oprócz tego przeprowadziły eksperyment z którego dowiedziały się jak powstaje deszcz, jakie mogą występować opady oraz co tonie, a co pływa.
Dodatkowo odbyły się zabawy z cieczą nienewtonowską, czyli ćwiczenia sensoryczne. Nasze przedszkolaki poznały jej właściwości bawiąc się przy tym świetnie!

Do góry